Noky s rajčaty a šunkou - rychlovka, kterou zvládne i kuchař začátečník

  22.11.2017 Marcela Avramopulu

Žádné luxusní jídlo, přesto chutné a hlavně hotové za pár minut. Bonusem je, že v něm najdete všchno, co by mělo vyvážené jídlo obsahovat. Takže sacharidy, bílkoviny, tuky i zeleninu. A uvařit to, zvládne úplně každý.

Noky s rajčaty, šunkou a mozzarellou

Samozřejmě nejlepší by bylo, udělat si noky domácí, hezky z poctivých surovin. Jestli máte čas a chuť, udělejte to. Ale protože jsem už v názvu avizovala, že se jedná o rychlovku, tak si pro tentokrát noky prostě kupte. Při výběru se ve složení soustřeďte na to, aby měly co největší množství brambor. Uvařit noky trvá asi 2 minuty. No a potom stačí, když otevřete spíž a lednici a najdete tam pár základních surovin. Šunku, sýr, česnek, cibuli i koření mívá doma téměř každý. A jestli to doma nemíváte, tak se to naučte, protože z těchhle ingrediencí se toho dá vykouzlit mnnohem víc.

Co budete potřebovat

5 minut čas, hrnec s vodou a pánev s vařečkou
A ze surovin:

  • noky
  • kvalitní konzervovaná rajčata krájená (nebo můžete použít čerstvá, ale ta by bylo lepší spařit a oloupat)
  • česnek a cibuli
  • šunku nejvyšší jakosti
  • goudu
  • mozzarellu
  • olivový olej
  • oregano, bazalku, sůl a kdo chce, tak chilli papričku

Postup

Nakrájejte si cibuli a česnek na drobno, orestujte na olivovém oleji, pak orestujte šunku a nakonec zalijte rajčaty. Dochuťte solí a až se to trochu provaří, přidejte bylinky a na drobno nakrájenou goudu. Ta tam být nemusí, ale zvýší nám obsah bílkovin, což je fajn, protože jinak byste měli po jídle brzy hlad. Mezitím uvařte noky a až to vše nandáte na talíř, navrch přidejte kousky mozzarelly a kdo chce, i chilli papričky.


Výhodou je, že takové jídlo zvládne uvařit opravdu každý a ocení ho i děti. Směs se dá samozřejmě použít i na těstoviny. Výživově vyvážené - zeleninu tam máme v podobě rajčat, tuk v podobě olivového oleje, sacharidy v podobě noků a bílkoviny zastupuje šunka a sýr. A jestli chcete dodržet výživová doporučení, tak nezpapomeňte, že noků by mělo být určitě míň, než jste zvyklí z restaurace a naopak omáčky se šunkou a sýrem o hodně víc ;-)